Kliknij tutaj i zapoznaj się z pierwszą częścią artykuł.

7. OPROGRAMOWANIE

Ze względu na to, iż branża e-biznesu niesie ze sobą wiele specyficznych wymagań, stworzenie internetowego sklepu, najbezpieczniej zlecić profesjonalnej firmie, która o wszystko zadba.

8. FORMALNOŚCI

Pamiętaj o zgłoszeniu bazy Twojego e-sklepu do GIODO.

W trakcie tworzenia sklepu internetowego należy podpisać wiele niezbędnych umów.

9. STRONA INFORMACYJNA DLA TWOICH KLIENTÓW

Posiadasz już system całego e-sklepu ? Teraz musisz poświęcić trochę czasu na opracowanie stron informacyjnych!

Klienci pragną wiedzieć o rodzajach i kosztach dostawy, o sposobach płatności, o reklamacjach czy też zwrotach oraz o prawach jakie im przysługują, przystępując do zakupów online. Zapewnij im to !

Od tego zależy, czy klienci Tobie zaufają i zdecydują się za kupno określonych produktów.

10. PRODUKTY

Co może nadać Twojemu sklepowi internetowemu wyjątkowego charakteru?

Oczywiście umieszczone w nim PRODUKTY !

Zalecamy jednak, by ich opisy były tworzone przez was samych, a nie kopiowane z innych stron internetowych. To nie pomoże ani w wypozycjonowaniu e-sklepu, ani w bezpośrednim dotarciu do Twoich potencjalnych klientów.

Produkty to również dobrze dobrane zdjęcia, filmy czy inne sposoby prezentacji sklepu internetowego. Podczas realizacji projektu waszego e-sklepu, produkty powinny stać się priorytetem.

11. TESTY SPRAWDZAJĄCE SKUTECZNOŚĆ E-SKLEPU

Chyba każdy klient opuściłby stronę internetową, gdyby sprawnie nie działała 🙂

Przed udostępnieniem e-sklepu, warto wykonać parę testów, które dotyczą poprawności działania sklepu, czy też responsywności. Wyeliminujesz dzięki temu wiele błędów technicznych, które się pojawiły, ale niestety nie byłeś tego świadomy.

Stwórz klientom idealne miejsce do realizowania swoich zakupów!

12. MARKETING

Nawet jeśli stworzysz świetnie działający sklep internetowy, z różnorodną, bogatą ofertą i prezentowaną treścią, to bez odpowiednich działań nic nie wskórasz 🙂

Musisz nagłośnić informacje o istnieniu Twojego e-sklepu!

Lista jest bardzo długa…a co może się w niej znaleźć? Między innymi POZYCJONOWANIE, obecność w mediach społecznościowych, na tradycyjnym rynku, content marketing, video marketing itp.

Działania te oczywiście będą uzależnione od wcześniej opracowanej strategii, wybranej grupy docelowej, oraz Twojej kreatywności.

Postaraj się porozmawiać lub poczytać o skutecznym prowadzeniu e-sklepu. Ktoś kto ma w tym doświadczenie, na pewno podzieli się własnym doświadczeniem oraz wskazówkami.