Kontynuacja artykułu: „Darmowe sposoby reklamy w sieci oraz reklamy lokalnej”
I. Reklama Internetowa
6. Oznacz swoją firmie na mapie google.

Dziś opisujemy już szósty sposób darmowej reklamy w sieci, mamy nadzieję, że wcześniej uzyskaliście kilka ciekawych informacji na temat branży reklamy oraz kilka porad mających na celu pomoc początkującemu przedsiębiorcy. W poniższym artykule opiszemy korzyści płynące z oznaczenia swojej firmy na mapie google oraz krótki poradnik dotyczący samego procesu dodawania wizytówki na mapie.

Dlaczego warto dodać swoją firmę do mapy google?

  • Google jest najpopularniejsza wyszukiwarką na świecie, w której coraz częściej szukamy informacji na temat poszukiwanej usługi lub produktu. Wpisując dane słowo kluczowe, zawsze zaraz pod płatnymi reklamami znajduje się sekcja z mapą google, więc jeśli słowo kluczowe będzie szczegółowo wprowadzone, zawierające naszą branżę oraz ulicę, bądź będzie posiadać silne pozycjonowanie istnieje szansa, że znajdziemy się na samym szczycie wyszukiwań na mapie.
  • Dodając firmę do mapy wraz z stroną internetową, zwiększamy swoje pozycjonowanie, przez co mamy większe szanse znaleźć się na pierwszej stronie pod ogólnymi słowami kluczowymi.
  • Posiadając wizytówkę swojej firmy w mapie google, klienci mogą dodawać opinię na nasz temat, dzięki czemu będziemy mieli kolejny kanał kontaktu z konsumentami całkowicie za darmo.
  • Nie ma miejsca dla oszustów! Każdą dodaną firmę, należy zweryfikować za pomocą kodu otrzymanego pocztą na wskazany adres siedziby firmy, dzięki czemu stajemy się wiarygodną placówką 🙂
  • Mapę googla można podłączyć pod Google Analytics, program śledzący wizyty na naszej stronie internetowej, dzięki czemu przekonamy się o skuteczności naszej reklamy.
  • Jak wszystkie sposoby reklamy w naszym cyklu, wizytówka firmy w google maps jest całkowicie darmowa!

Jak oznaczyć firmę na mapie google?

1. Wejdź na stronę: www.google.pl/business ,2. Kliknij “Zacznij teraz”,
3. Wyszukaj adres Twojej siedziby,
4. Kliknij “Chce podać pełne informacje o firmie”,
5. Wypełnij formularz podając prawdziwe dane oraz przejdź dalej,
6. Zaakceptuj regulamin i potwierdź swój wybór,
7. Po uzupełnieniu wszystkich informacji, na podany adres zostanie wysłana pocztówka od Google wraz z kodem aktywacyjnym firmy na mapie.
8. Po wpisaniu kodu według instrukcji z pocztówki nasza firma zostanie oznaczona na mapie 🙂

Podsumowując

Google maps działa już od wielu lat i cały czasy się rozwija, na rynku pojawia się coraz więcej firm, konkurencja z dnia na dzień rośnie, więc musimy starać się wpłynąć pozytywnie na działania marketingowe w naszej firmie. Pozycja obowiązkowa dla lokalnych działalności gospodarczych. Efekty będą widoczne już po pierwszym dniu zweryfikowania swojej firmy. Jeśli nasuwają się wam jakieś pytania lub macie problemy z dodaniem firmy do mapy google czekamy na wiadomość prywatną lub komentarz pod naszym artykułem 🙂

Już wkrótce więcej artykułów z serii
„Darmowe sposoby reklamy w sieci oraz reklamy lokalnej”

Informacje o pojawiających się nowych wpisach znajdziecie na naszym facebooku